Insuficient doar un sfert de meci!

0
85

Baschet masculin

În faţa uneia dintre cele mai bune echipe de baschet masculin din România, am numit aici pe Dinamo Bucureşti, nou-promovata echipă pregătită de Cristi Achim nu putea face faţă şi o victorie a vâlcenilor ar fi fost de domeniul incredibilului. Dinamoviştii au început meciul într-un ritm foarte bun şi după primul sfert era 24-11 pentru bucureşeteni. Chiar dacă la pauză scorul era în avantajul oaspeţilor, totuşi, trebuie remarcat că cel de-al doilea sfert a aparţinut vâlcenilor, care au adunat 22 de puncte, iar Dinamo doar 14. Decişi să nu lase loc emoţiilor în privinţa echipei care se va impune, Dinamo Bucureşti a dominat clar ultimele două sferturi de meci, scorul final fiind BC CSŞ Rm. Vâlcea – Dinamo Bucureşti 63-87. Trupa lui Cristi Achim ocupă o poziţie modestă, în subsolul clasamentului.